سفارش تبلیغات در سایت دست دو واتساپ 09361508484

راهنمای شرکت در مزایده

راهنمای شرکت در مزایده

در اینجا، راهنمای استفاده از مزایده از دو طرف فروشنده و خریدار به طور کامل و شفاف به شما گفته خواهد شد.

 فروشنده 

پس از ثبت آگهی از نوع مزایده و تایید آن توسط کارشناسان دست دو  و منتشر شدن در سایت، کاربران دیگر به عنوان خریدار میتوانند مزایده شرکت کنند و پیشنهاد قیمتهای بالاتر بگذارند و یا در صورتی که در آن مزایده قابلیت خرید آنی وجود داشته باشد هم کاربران میتوانند این قابلیت هم استفاده نمایند. حال فروشندگان آخرین پیشنهادات داده شده و یا خریدهای آنی ای که برای هریک از مزایده ها صورت گرفته باشند را میتوانند مشاهده نمایند. برای مشاهده لیست مزایده ها میتوان از منوی پروفایل واقع در سمت چپ قسمت بالایی سایت بر روی گزینه مزایده های شما کلیک کرده و لیست تمامی مزایده هایی که تا کنون در سایت قرار داده باشد را میتواند مشاهده کند. در آن لیست در ستون جزییات یک گزینه به نام مشاهده لیست پیشنهاد قیمت ها وجود دارد که با کلیک بر روی آن به لیست پیشنهاد قیمت های داده شده برای هر مزایده را میتوان مشاهده کرد. در لیست نشان داده شده، تمامی پیشنهاد قیمت ها به همراه تعداد پیشنهادات و برنده مزایده نشان داده میشود.

شکل شماره 1 : صفحه لیست تمامی مزایده های فروشنده

شکل شماره 2 : صفحه لیست پیشنهاد قیمت های داده شده برای هر مزایده

از دیگر گزینه های موجود در ستون جزییات وضعیت خرید و فروش برای هر مزایده میباشد که در صورتی که مزایده ای دارای فاکتور باشد و یا در مراحل خرید و فروش باشد این گزینه وجود دارد.

از دیگر ستون هایی که در جدول لیست مزایده های شما وجود دارد، وضعیت است، که نشان دهنده مراحل فعلی هر مزایده است که در صورتی که مزایده ای از طریق خرید آنی و یا روش های دیگر به فروش رفته باشد در این ستون نمایش داده میشود.

عنوان آگهی، بالاترین پیشنهاد قیمت ارسالی، وضعیت مزایده، جزییات از ستون های جدول مزایده های شما میباشد.در ستون عملیات،گزینه های لیست پیشنهاد قیمت ها، وضعیت خرید و فروش وجود دارد.

 خریدار

پس از ثبت آگهی از نوع مزایده و تایید آن توسط کارشناسان دست دو  و منتشر شدن آگهی در سایت، کاربران دیگر توانایی شرکت در مزایده را دارند. هر مزایده میتواند از قابلیت خرید آنی استفاده کند، بنابراین شکل نمایش یک آگهی از نوع مزایده ای به شرح ذیل است .

شرکت در مزایده

جهت شرکت در مزایده در یک آگهی کافی است بر روی گزینه پیشنهاد قیمت کلیک کرده تا وارد پروسه مزایده شوید.

در صفحه اول در سمت راست خلاصه شرحی از قوانین مزایده را مشاهده میشود و در قسمت زیرین لینک ارجاع به صفحه قوانین و مقررات مزایده در سایت دست دو هم وجود دارد. پیشنهاد اکید میشود که قوانین و مقررات مربوط به مزایده حتما مطالعه فرمایید. درصورت بروز مشکل در روند مزایده از جانب کاربران، نتایج بروز مشکلات متوجه خود کاربر خواهد بود. 

سپس در ادامه در سمت چپ جعبه متنی برای وارد کردن قیمت پیشنهادی کاربران وجود دارد و در صورتی که مزایده دارای قابلیت خرید آنی باشد،گزینه استفاده از این قابلیت برای خریداران هم در قسمت زیرین جعبه متن ارسال قیمت پیشنهادی قرار دارد تا کاربر در صورتی که خواهان خریداری کالا به صورت آنی را داشته باشد از این گزینه استفاده کند و در غیر این صورت قیمت پیشنهادی خود را وارد و گزینه ثبت را کلیک میکند. در نظر داشته باشید که قیمتی که به عنوان قیمت پیشنهادی وارد میشود، باید از قیمت پایه یا قیمت پیشنهادی قبلی بالاتر باشد و در غیر این صورت سایت به شما خطا میدهند. در ادامه کاربر بعد از وارد کردن قیمت پیشنهادی جدید و کلیک بر روی گزینه ثبت به صفحه لیست پیشنهاد های قیمت کالایی که در مزایده قرار گرفته است ارجاع داده میشود. در صفحه ظاهر شده، لیست کاربرانی که برای آن مزایده تا کنون پیشنهاد قیمت داده باشند به همراه زمان باقی مانده از مزایده و تعداد پیشنهادات قیمت را میتوان مشاهده کرد. در صورتی که کاربر بخواهد باز هم پیشنهاد قیمت جدیدی را وارد نماید، میتواند از قیمت سمت چپ موجود در لیست پیشنهادات قیمت در جعبه متن مرتبط، قیمت پیشنهادی خود را وارد نماید و یا اگر هم مزایده دارای قابلیت خرید آنی باشد، کاربر میتواند از گزینه مربوط به خرید آنی در قسمت زیرین ارسال پیشنهاد قیمت جدید استفاده کند.قابلیت خرید آنی

در صورتی که کاربر خواهان استفاده از قابلیت خرید آنی در مزایده ای باشد که آن مزایده دارای قابلیت خرید آنی میباشد، میتواند در صفحه نمایش آن آگهی بر روی گزینه همین آلان بخرید کلیک نماید و بلافاصله وارد صفحه نمایش فاکتور پرداختی برای آن کالا میشود. در این صفحه در صورتی که اطلاعات مالی کاربر که شامل شماره کارت بانکی، شماره شبا و نام صاحب حساب میشود را تکمیل نکرده باشد، در قسمت بالایی نمایش فاکتور یک کادر ظاهر میشود تا کاربر اطلاعات فوق الذکر را وارد نماید. وارد کردن این اطلاعات برای استفاده از سیستم پرداخت امن دست دو الزامی میباشد. در ادامه این کادر فاکتور مربوط به خرید آنی کالا وجود دارد که اطلاعات لازم که شامل قیمت کالا و در صورت وارد کردن مبلغ ارسال کالا توسط فروشنده، قیمت ارسال کالا به همراه مالیات بر ارزش افزوده در فاکتور وجود دارد و به کاربر نمایش داده میشود. در ادامه بعد از فاکتور هم 3 گزینه که مرتبط به قوانین و مقررات خرید و فروش، مشاهده اطلاعات فروشنده و مشاهده اطلاعات آگهی است وجود دارد که برای ادامه و پرداخت باید خریدار آن را تایید کند. تایید این 3 مورد به منزله تایید خریدار از اطلاعات فوق الذکر بوده و در صورت بروز مشکلی، سایت دست دو هیچ مسئولیتی را به عهده نخواهد گرفت.در صورت تکمیل تمامی موارد گفته شده، با کلیک برروی گزینه پرداخت به صفحه پرداخت بانک ارجاع داده شده و عملیات پرداخت در آنجا صورت میپذیرد. باتکمیل پرداخت وجه کالا به نام خریدار ثبت شده و مزایده به اتمام میرسد، در ادامه فروشنده موظف خواهد بود تا کالا را به خریدار کالای خود ارسال نماید. لازم به ذکر است که مبلغ پرداختی از جانب خریدار نزد حساب دست دو امانت بوده و تا پایان عملیات خرید و فروش و تایید صحت و سلامت کالا توسط خریدار به حساب خریدار واریز نخواهد شد. برای آشنایی و مطالعه راهنمای کلی روند خرید و فروش در سایت دست دو لطفا اینجا را کلیک نمایید.