سفارش تبلیغات در سایت دست دو واتساپ 09361508484

قوانین فروشگاه

قوانین و مقررات ایجاد و مدیریت فروشگاهخواهشمندیم که قبل از راه اندازی فروشگاه اختصاصی خود، حتما قوانین مربوط به راه اندازی آن را مطالعه فرمایید تا در ادامه روند حفظ و مدیریت فروشگاه خود دچار مشکل نشوید، چرا که در صورت برخورد با هرگونه مشکل در فروشگاه و یا فروشگاههای خود که در قالب قوانین و مقررات فروشگاه سایت دست دو قرار داشته باشد، سایت دست دو هیچ مسئولیتی را برعهده نخواهد گرفت و مشکلات آن مستقیما با خود دارندگان فروشگاه است .هر کاربر میتواند 1 یا چند فروشگاه داشته باشد. در حقیقت سایت دست دو به کاربران خود به ازای هر فروشگاه هزینه ای را دریافت خواهد کرد و فروشگاهی مجازی به کاربران خود اجاره میدهد. داشتن فروشگاه به افرادی که توانایی فروش کالاهای خود به روش اینترنتی را دارا هستند، توصیه میشود و داشتن فروشگاه در سایت دست دو دارای امتیازات ویژه ای است. هر فروشگاه شامل دو بخش کلی است :
  • بخش ثبت فروشگاه جدید

  • بخش نمایش فروشگاه

  • بخش مدیریت فروشگاهجهت مطالعه با نحوه کار با بخش های مختلف فروشگاه به راهنمای فروشگاه دست دو مراجعه نمایید.لازم به ذکر است که هر فروشگاهی که توسط کاربران ثبت شود، ابتدا مورد تایید کارشناسان دست دو قرار خواهد گرفت و سپس در سایت منتشر خواهد شد.بخش ثبت فروشگاه جدیددر این بخش، کاربر متقاضی ایجاد فروشگاه باید باید قوانینی را در این قسمت رعایت نماید. این قوانین به شرح زیر است:نام فروشگاه : در انتخاب نام فروشگاه کاربر باید در نظر داشته باشد که از نام های بسیار اختصاصی که دارای هرگونه ارتباط با برند یا شرکت و موسسات خاص باشد امتنا کند و در صورت بروز این موارد به صورت متعدد، با فرد متخلف برخورد خواهد شد و  از ایجاد فروشگاه در سایت دست دو محروم خواهد شد و در صورت انجام تخلفات بیشتر در اینگونه موارد حساب کاربری فرد متخلف غیر فعال خواهد شد. به عنوان مثال کاربر از انتخاب نام ها و برندهای مخصوص و معروف مثل سامسونگ و .... امتنا کند.نام مستعار : قوانین انتخاب نام مستعار هم همچون قوانین انتخاب نام که در مورد قبلی توضیح داده شده است، میباشد.لوگو فروشگاه : در انتخاب لوگوی سایت باید نکات لازم مورد توجه قرار بگیرد. لوگو فروشگاه باید مشخص و نشان دهنده نام فروشگاه و مرتبط با نوع فعالیت آن فروشگاه باشد. همچنین لوگو نباید شامل عکس های مستهجن و خلاف عرف و شرع و قانون کشور اسلامی ایران باشد. در صورت بروز چنین مواردی با فرد متخلف برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.شماره تماس ثابت و شماره همراه : در انتخاب شماره های تماس، کاربر باید توجه داشته باشد که شماره تماس باید معتبر و فعال و قابل پیگیری باشد، تا همواره به عنوان فروشنده در فروشگاه برای دیگر کاربران در مقام خریدار در دسترس باشد. در صورت وارد کردن شماره های ارتباطی نامعتبر توسط درخواست کننده فروشگاه، سایت دست دو هیچگونه مسئولیتی در قبال مشکلات به وجود آمده در این راستا نخواهد داشت.درباره فروشگاه : توضیحاتی که در این کادر توسط درخواست کننده فروشگاه درج میشود، نباید شامل کلمات و توضیحات رکیک و غیر متعارف با اجتماع و قوانین سایت و کشوری باشد. توضیحات باید کوتاه، مختصر و گویای محوریت فعالیت فروشگاه باشد. در صورتی که توضیحات وارد شده در ارتباط با فعالیت سایت نباشد از منتشر شدن توضیحات وارد شده ممانعت صورت میگیرد.بخش نمایش فروشگاهاین بخش شامل نمایش محتویات و محصولات فروشنده در فروشگاه است و برای دیگر کاربران در مقام خریدار قابل رویت است و خریداران قابلیت خرید محصولات به نمایش گذاشته شده از طرف فروشنده را دارند. قوانینی که در این بخش باید هم از جانب خریداران و هم ازجانب فروشندگان رعایت شود به شرح زیر است:جانب فروشندگان
  1. فروشندگان باید از درج محصولاتی که متضاد با قوانین و مقررات کشوری و یا با عرف اجتماعی در تضاد باشد  خودداری نموده و در صورت درج چنین محصولاتی فروشگاه متخلف غیرفعال شده و حساب کاربری کاربر موردنظر مسدود خواهد شد.

  2. فروشندگان در صفحه فروشگاه خود قابلیت استفاده از ماژولهای فروشگاه را دارند و با استفاده از آنها میتوانند عکس و یا خبر و مطلبی متناسب با حوزه فعالیت خود در فروشگاه قرار دهند. هرگونه مطالب و عکس و بنری که در فروشگاه ها قرار میگیرند نباید در تضاد با عرف اجتماعی و قوانین کشوری باشد و در صورت مشاهده با فرد متخلف برخوردهای لازم انجام میپذیرد.

  3. فروشندگان موظف اند جهت فروش کالاهای خود از قوانین و مقررات خرید و فروش سایت دست دو پیروی نمایند. جهت مشاهده قوانین خرید و فروش لطفا کلیک نمایید.جانب خریداران
  1. خریدارانی که قصد خرید از فروشگاه را دارند، ضمن رعایت قوانین کلی سایت از قرار دادن هرگونه محتوا و نظرات، متضاد با عرف اجتماعی و قوانین کشوری باید اجتناب کرده و در صورت تخلف در اینگونه موارد حساب کاربری فرد متخلف غیرفعال شده و همچنین سایت این اختیار دارد تا درصورت مشاهده اینگونه موارد از فرد متخلف از طریق مراجع قضایی شکایت کند.

  2. خریدارانی که قصد خرید کالا از فروشگاه ها را دارند باید طبق قوانین و مقررات خرید و فروش کالا در سایت دست دو عمل نمایند. جهت مشاهده قوانین خرید و فروش لطفا کلیک نمایید.بخش مدیریت فروشگاهدر این بخش که جهت مدیریت فروشگاه ها برای دارندگان فروشگاه طراحی و ساخته شده است همچون دیگر بخش های فروشگاه شامل قوانین و مقرراتی است. مقررات موجود در این بخش همچون مقرراتی که در دیگر بخش های سایت و فروشگاه حاکم است و در صورت رعایت نکردن آنها طبق قوانین و مقررات سایت با فرد متخلف برخورد خواهد شد.